Aké ťažké je samostatne ťažiť bitcoiny? Časť piata.

Aké ťažké je samostatne ťažiť bitcoiny? Časť piata.

Samostatná ťažba bitcoínov zahŕňa jedného ťažiara, ktorý konkuruje každému druhému ťažiarovi na celom svete. Tento proces je neuveriteľne náročný a baníci sa často spájajú, aby bojovali proti tejto výzve.

Konsenzus protokol bitcoinu proof-of-work (PoW) robí z ťažby prirodzenú konkurenciu. Šanca, že sólo baník porazí zvyšok sveta na cieľový hash bloku, je takmer nulová – bez ohľadu na silu ich ťažobných zariadení alebo výber softvéru na ťažbu bitcoínov.

Sólový baník je ako jeden pirát, ktorý sa vydáva na vlastnú päsť, zatiaľ čo väčšina pirátov sa spojila, aby našli poklad. Skupina sa môže jeden na druhého spoľahnúť a má väčšiu šancu nájsť poklad, no sólo pirát si v prípade úspechu ponechá všetky odmeny.

V začiatkoch Bitcoinu bol čas na ťažbu jedného Bitcoinu relatívne nízky kvôli niekoľkým ťažiarom. Odmeny za bloky boli tiež oveľa vyššie, baníci zarábali desiatky bitcoínov za blok. Bitcoin však vtedy mal hodnotu menej ako 1 dolár, takže odmena bola pomerne spravodlivá.

V súčasnosti sa sólo baníci pripájajú k fondom na ťažbu kryptomien , aby zvýšili svoje šance na získanie odmien prostredníctvom procesu ťažby bitcoínov. Potenciálni baníci bez výkonného ťažobného zariadenia sa tiež pripájajú k službe cloudovej ťažby, aby ušetrili počiatočné náklady na zariadenie na ťažbu bitcoínov.

Služby cloudovej ťažby pozostávajú z baníkov, ktorí si prenajímajú svoju hashovaciu silu prostredníctvom cloudu a žiadajú používateľov, aby za ňu zaplatili. Výsledkom je, že baníci prenášajú niektoré náklady na spotrebu energie na platiacich používateľov. Platiaci používatelia na oplátku získavajú blokové odmeny na základe ich podielu na hashovacej sile.

https://www.asicminerscenter.com/